TriMama budzi wiosnę

No i kochani jest! Nasza wiosna! Prawda, że w tym roku czekaliśmy na nią inaczej?
Świadomie i razem, aktywnie, pozytywnie, na dodatek bez cukru! 🙂 Miesiąc wspólnej inspiracji, wzajemnej motwyacji. Nasza grupa „TriMama budzi wiosnę” w końcu doczekała się tej wiosny!
Może nie wszystko nam wyszło perfekcyjnie. Jest zawsze pole do poprawy, ale możemy być dumni z tego małego początku. Mam nadzieję, że będziemy potrafili to kontynuować, bo życie jest tego warte, każdy dzień jest tego wart.

Mam wrażenie, że takie postanowienia wiosenne są szczególnej wartości. Bo to okres nowego rozdania, nowego początku. To POBUDKA. Więc pozwól tej wiosny obudzić NOWĄ/NOWEGO CIEBIE, z nowymi motywacjami. Poświęć trochę czasu na wiosenne porządki. Wyrzuć złe przyzwyczajenia, złe nawyki!

Wiecie, dlaczego tak trudno jest dotrzymywać postanowień noworocznych? Wtedy jest zima a to zawsze gorzej jest z motywacją. Krótkie, ciemne dni, mało słońca. Jedyne o czym marzymy to usiąść w ciepłych skarpetach z książką i gorącą herbatą albo pod kocykiem przed telewizorem. I oczywiście ta myśl ,,co by tu zjeść? albo ,,czas chyba wypróbować ten przepis na to nowe ciasto”. Znacie to?

Teraz będzie dużo łatwiej, pierwsze promienie słońce, kwiaty, ludzie z wiatrem we włosach! To wszystko pomaga!

Dla przypomnienia naszych wiosennych zobowiązań napisałam 10 punktów (naszych grupowych przykazań) :

 1. Zaplanuj dojście do celu małymi kroczkami. Wprowadzaj zmiany stopniowo, małymi kroczkami. Tylko od Ciebie zależy, czy i kiedy dotrzesz do końca drogi! Myśl w kategorii długodystansowca, jeżeli chodzi o czas realizacji.
 2. Chodź na dalekie spacery i uśmiechaj się do mijanych przechodniów!
 3. Patrz na kwitnące drzewa i kwiaty i zrób głęboki wdech przez nos (ja uruchamiam pamięć w mózgu i wyobrażam sobie jak intensywnie pachnie wszystko …)
 4. Nie zmieniaj dramatycznie jednego dnia swojej diety. Oczywiście eliminacja cukru bardzo dobrze nam wychodzi i to kontynuujemy przez następny miesiąc 🙂
 5. Jeżeli w życiu postanawiałaś/postanowiłeś już 100 razy schudnąć, albo 1000 razy żyć aktywniej albo 10000 razy mniej się stresować i zawsze nie wychodziło, to zmień nazwę celu. Planując zawsze to samo i przegrywając przez własne słabości to tak jakbyś z góry zakładała/zakładał, że znowu może ci nie wyjść. Pomyśl (zapisz) dlaczego ci nie wychodziło. Zmień drogę do celu. Nie idź zawsze w prawo, jeżeli wiesz, że tam jest mur, wybierz wtedy drogę w lewo…
 6. Pamiętaj, że te zmiany wymagają czasu. Jeżeli złe nawyki trwały lata to nie oczekuj, że pozbędziesz się ich w ciągu tygodnia czy miesiąca. Nie zniechęcaj się.
  Nie ma cudów i to nie jest bieg, który masz ukończyć. Tu nie ma mety. Ten dystans to twoje życie.
 7. Jeżeli ten miesiąc dał ci kopa to już wiesz, że system „grupy przyjaciół” działa. Dużo łatwiej się motywować w grupie, biec w grupie. Mieć wspólny cel tak jak MY! 0% cukru ,100% motywacji 🙂
 8. Pomyślcie – może ten wspólny miesiąc nie był wcale trudny. Potrafimy zacisnąć zęby, robić ,,brzuszki” miesiąc, nawet dwa. Po tym czasie z reguły się poddajemy i wracamy do starych nawyków, powtarzamy stare grzechy. Tym razem ma być inaczej, bo chcemy zmienić coś na stałe!
 9. Nadal zapisujemy nasze karteczki. robimy nasz własny kalendarz. Jeżeli brakuje ci dni, bo czegoś nie zrobiłaś/zrobiłeś – nie przejmuj się. Wszystkim nam brakuje. Ale dojdziemy do tego, że każdy dzień będzie warty zapisania!
 10. Opisz swój cel. Napisz dokładnie, jak chcesz go osiągnąć. Posiadanie takiego planu pomaga w jego realizacji. Im więcej szczegółów będzie on zawierał, tym łatwiej będzie ci się go trzymać. Dlaczego to takie ważne? Bez planu trudniej zacząć, każda napotkana przeszkoda może cię odwieźć od celu. I trzymaj ten plan na widocznym miejscu. Patrz na niego codziennie. I daj sobie kciuka w górę jak zrobisz krok do przodu.

Zawsze na mojej noworocznej liście było schudnąć parę kilo. I zawsze było coś pod górkę. A teraz patrzcie -miesiąc bez cukru i 2 kg mniej. Hura! Książka tylko jedna a nie 10 na raz! Zostało kilka stron. Mam wszystkie karteczki zapisane. Będę do nich zaglądać!

A mój cel wypiszę wielkimi literami i powieszę nad biurkiem!

Dziękuję Wam, że tu ze mną byliście i jesteście. To dla mnie bardzo ważne!

Pozdrawiam Was bardzo wiosennie!

Nasza grupowa wiosna 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone