Kartka z kalendarza – 26 Maja – Dzień Matki

JA MAMA

Zostanie mamą to uczucie, którego nie da się do niczego porównać prawda? Nawet do euforii po przebiegnięciu mety swojego pierwszego triathlonu 🙂 Wystarczy zamknąć oczy, żeby przywołać maleńką twarzyczkę, zmarszczony nosek, delikatność włosków na głowie. To pierwsze spotkanie. To uczucie spełnienia, które już potem cię nie opuszcza.

Od kiedy pojawiły się w moim życiu dzieci, tzn zostałam po prostu mamą to na porządku dziennym zawitał zawrót w życiu, zamęt w głowie, ale pojawił się też jakiś spokój w duszy..

mama3Zawsze marzyłam, żeby być cool mamą. Tak po prostu. Bardziej przyjaciółką, rozumiejącą muzykę mojego dziecka (znająca każdą piosenkę Fasolek i Pana Kleksa), jego chęć ubrania tego czy owego (patrz różowe falbanki i cienkie rajstopki w środku zimy). Taką, która będzie lubiła jego przyjaciół i co ważniejsze oni będą ją lubili. Zawsze na czasie, mieszanka luzu bez zbędnego hipisowania. Taką, która jest chłodna i opanowana, nawet jak będzie się paliło dookoła. To mama, której rękę twoje dziecko chce zawsze trzymać bo czuje się wtedy bezpiecznie . To mama, z którą nigdy nie jest nudno. Ale to też mama, która jest autorytetem. Dziecko chce mieć rodzica, który jest bardziej zdecydowane niż ono 🙂 To mama, która za kilkanaście lat wbiegnie z dzieckiem na metę.

mama2Dla mnie cool mama to nie jest mama, która w życiu wszystko poświęca dziecku, czuje się umęczona i sfrustrowana. Dla mnie to mama, która jest niezależną, zdecydowaną, zaprzyjaźnioną sama z sobą kobietą. Taką, która lubi swoje ciało i potrafi śmiać się sama do siebie (i z siebie). Mama, która jest pewna tego, że to co robi w życiu jest ważne. Wtedy taka mama jest szczęśliwa. Wtedy jej dziecko jest szczęśliwe. Wtedy taka mama jest cool.

MOJA MAMA 

Dzień Matki. Dla mnie samej to dzień szczególny bo dotyczy osoby tak bardzo dla mnie ważnej… Mojej Mamy. Mama. Ile w tym słowie kryje się emocji, ciepła i miłości. Nie ma takiego drugiego słowa na świecie.

mama5

Dzień Matki nawet jeżeli to też moje święto zawsze będzie mi się kojarzyło z moją mamą. I wiecie co wam powiem . Jestem szczęśliwa. Moja mama jest cool.

mama4

komentarze 4Dodaj komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone