B2Run: Bieg, ale nie wyścig – czy to możliwe?

Kiedy skontaktował się ze mną organizator B2Run Polska i spytał czy nie chciałabym zostać ambasadorką ich cyklu imprez integracyjno – biegowych myślałam, że się pomylił. Kiedy powiedział kto jeszcze jest w gronie ambasadorów, byłam tego już pewna! Aniołki Matusińskiego: Justyna Święty, Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewicz, Iga Baumgart (nasze srebrne medalistki w sztafecie na 400 metrów).Po pierwsze jestem w zaawansowanej ciąży i nie wiem jak szybko wrócę do formy. Po drugie, jak już wrócę do formy stojąc jako ambasadorka obok Mistrzyń czułabym się trochę krępująco 🙂

Byłam miło zaskoczona, kiedy usłyszałam, że wiedzą że jestem w ciąży i wiedzą że mój czas na 200 jest zbliżony do czasu Igi….na 400! Pomyślałam, że przynajmniej nikt nie będzie spodziewał się zaciętego wyścigu między ambasadorkami 🙂

fot. ZUPA.studio
Z Igą podczas śniadania prasowego inaugurującego projekt

„TriMamo, B2Run to bieg, ale nie wyścig” powiedział, jeden z organizatorów. Czym muszę przyznać mnie zaintrygował. Im dłużej rozmawialiśmy, tym bardziej mi się ten temat podobał i dlatego też ta formuła tak mi odpowiada :). I wcale nie chodzi o to, że żadnego biegu, ani tri jeszcze nie wygrałam, ani na zwycięstwo w najbliższej przyszłości się nie zanosi. Po prostu zawsze chętnie angażowałam się w projekty, których celem jest aktywizacja, pomoc w osiągnięciu celu, pokonywaniu własnych słabości. Sama znam wiele osób, które chętnie by pospacerowały lub potruchtały, ale gdy tylko usłyszą o imprezie biegowej to mówią, że takie współzawodnictwo to nie dla nich. Powodów jest wiele: „nie mam formy”, „tam są sami zawodowcy, a ja nie mam z nimi szans”. W B2Run chodzi o to, żeby być razem, spędzić czas ze znajomymi z pracy, poznać nowych ludzi, nawiązać kontakty. A że przy okazji, licznik pokaże pokonanie 5 kilometrów to tylko bonus!

B2Run to nie „wyjazd integracyjny”

Przynajmniej nie taki jak ten z filmu P Angermana, po którym ludzie boją się pokazać w biurze w poniedziałek, bo ktoś za dużo wypił, ktoś za dużo powiedział. Na B2Run możesz przyprowadzić swoją rodzinę i dzieci. W miłej, piknikowej atmosferze, wszyscy dotrą do mety na piątym kilometrze – nie trzeba biec! Można się po prostu przespacerować! Ja sama bardzo chętnie zamknę stawkę i „pościgam” się o ostatnie miejsce :). To co mnie dodatkowo urzekło w projekcie B2Run to fakt, że ta impreza nie kończy się wraz z wbiegnięciem na metę, ale tak naprawdę dopiero się zaczyna. To kolejny element wyróżniający ten format spośród tradycyjnych imprez biegowych. B2Run to kilkugodzinna zabawa w gronie naszym koleżanek i kolegów z pracy. Nikt się nie będzie nudził bo znakiem rozpoznawczym B2Run jest to, że wszystkie imprezy odbywają się w wyjątkowych miejscach. W moim Gdańsku, meta będzie na naszym pięknym stadionie! W Warszawie – na stadionie Legii, w Rzeszowie na G2A Arena oraz w Gliwicach na Arena Gliwice.

Work life balance

Większość imprez biegowych z oczywistych względów odbywa się w weekend. B2Run jest eventem dla firm i ich pracowników, dlatego organizator zadbał o to żeby nie zaburzać rytmu nie tylko pracy, ale również czasu wolnego. Cały cykl B2Run odbywa się w tygodniu. Wychodzą z założenia, że weekend jest dla rodziny.
A dla tych, którzy potrafią i lubią szybko biegać…
Jest coś na co od dłuższego czasu czekałam podczas imprez sportowych, w których bierzemy udział. Nowe kategorie! Każdy kto brał udział w np. biegu ulicznym wie, że jest podział na kobiety i mężczyzn oraz ze względu na wiek. W takim podziale wiem, że na pudło w moim wykonaniu się nie zanosi. Ale gdyby tak np. była kategoria: najszybsza mama trójki dzieci? B2Run wychodzi naprzeciw, również moim oczekiwaniom i będą bardzo niecodzienne klasyfikacje takie jak np.: „zdążyć przed deadlinem”, „zrealizować target”, „najszybszy dyrektor marketingu”, „najszybsza mama”, „najliczniejszy zespół” i wiele innych oraz możliwość wyjazdu na Wielki Finał 25.09.2018 r. na nowiutkiej Arenie Gliwice!

Zawsze powtarzam, że w sporcie (i nie tylko) chodzi o to żeby się dobrze bawić i mieć przyjemność z tego co się robi. Już dziś zapraszam Was na 12 czerwca – spotkajmy się na Stadion Energa Gdańsk na pierwszej imprezie B2Run w Polsce!

#B2Run #B2RunPl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone