Kartka z kalendarza – Anny

O tym, że nasza pierwsza córka będzie miała na imię Marysia zadecydowaliśmy już dawno ale nad imieniem dla drugiej panny łamaliśmy sobie trochę głowy. I w końcu stanęło na Ani. Kocham to imię. I tak się jakoś składa, że Anny robią się coraz ważniejsze w moim życiu. Sprawdziłam w księdze imion jakie jest jego znaczenie.

I pasuje to jak ulał do Ań, tych, które znam od dawna i tych, poznanych niedawno ale już ważnych w moim życiu.

1. Moja przyjaciółka Ania, Anka, Siwa (Anna jest żywa, pomysłowa i nieprzeciętnie ruchliwa, ma chłonny i błyskotliwy umysł, namiętna. Jeżeli nawet podporządkuje się poleceniom innych, to i tak zachowa własną wolę). Taka jest moja Siwa. Taką ją znam od ponad 30 lat. To Ania szalonych imprez, przegadanych nocy.
111111 To Ania, która zjeździła pół świata. To Ania rodząca Jasia trzy dni przede mną. To dla mnie znaczy coś, znaczy tak wiele. Nigdy mi nie brakowało siostry – miałam Siwą.

2. Niania Ania – niania naszej Anuli (Anna należy do bardzo rodzinnych kobiet, dla których dzieci i małżonek stanowią w życiu priorytet. Ognisko domowe ceni sobie znacznie wyżej niż spotkania towarzyskie). Niania Ania jest taka. I nasza Anulka ją kocha. Matka trójki dzieci. TriMama.. Może uda mi się Ją namówić na triathlon 🙂
111123 . Ania, prawniczka z Gdańska (Annę cechuje wola, intuicja, dynamizm).
Poznałyśmy się na moim treningu TriMamy nad morzem. Razem potruchtałyśmy w maju 2014 na 10 km. Ja – to był mój pierwszy start pociążowo-pochorobowy, Ania – to było jej pierwsze 10 km. Z radością patrzę na nią jak łapie bakcyla i jak biegnie dalej. Spotkałyśmy się na półmaratonie. Gadałyśmy o wszystkim – bajkach, o życiu, o sporcie. Jak by ktoś na nas popatrzył z boku? O czym można gadać przez 21 km??

polmaraton aniaI znowu Ania stawia sobie poprzeczkę wyżej. Maraton. Przebiega go w czasie 4h26′.
Ale niesie ją dalej. Jest decyzja. Bieg Ultra – 64km. I co??? Przebiegła to wczoraj! Ania – SZACUN WIELKI! Przed startem w biegu ultra napisała do mnie „jak mi się uda teraz to może wystartuję w Rzeźniku. I jeszcze napisała: „Natalia, trzeba iść za marzeniami. Ty najlepiej o tym wiesz!”. Aniu kochana! To prawda! Sky is the limit!

aniia s ultras4 .To 17- letnia dziewczyna Ania, poznana też przez TriMamę (Osobowość Anny – ta co patrzy i odkrywa świat , główne cechy wola i intuicja. Imię Anna nacechowane jest ambicją).
Podczas operacji we wczesnym dzieciństwie powstał u niej skrzep, który poszedł do mózgu. Została sparaliżowana prawostronnie, w wyniku czego ma jednostronny niedowład. Ania nie odpuszcza, walczy. Codziennie rehabilitacja i ciężka praca dają efekty.  Nie jest jej łatwo, bo musi się zmagać z własnym ciałem. Ale ćwiczy dalej, nawet biega. A apetyt ma na jeszcze więcej. Ania ma marzenia. I ja wierzę w Anię. W końcu liczba tego imienia wynosi 3.  Aniu, zrobimy z Pawłem wszystko, żeby pomóc Ci spełnić te marzenia..

ania h5. I najważniejsza Anna mojego życia. Moja mała córeczka, która ma dopiero półtora roku a ja już widzę w niej wszystkie cechy jakie to imię ze sobą niesie. To mały dynamit, który (pragnie wiele i to natychmiast, nie ulega wpływom, wierzy tylko w siebie. Chciałaby mieć swój punkt widzenia we wszystkich sprawach, z którymi się styka, ani się nie obejrzysz, jak otoczy swym urokiem).

anulka

Nasza Anula to mały człowiek ale już z charakterem. Ona już potrafi walczyć ” o swoje”. Dopiero 18 miesięcy jest na tym świecie a już myśli, że ten świat należy do niej. I wiecie co ? Ja też tak myślę.

FullSizeRender

P.S. 1 Anna to imię bardzo popularne na świecie. I w różnych językach tak brzmi tajemniczo.
P.S. 2 Wszystkim Annom życzę długiego życia w zdrowiu!!

Quanna – afryko-amerykański

Anouk – duński

Ona – litewski

Hendel – jidysz

Nensi – chorwacki 

Zostaw odpowiedź

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Specify Instagram App ID and Instagram App Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Instagram Login to work

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone